|
Községi Sportegyesület Tarján |
Történetünk
megalakulás
1958-ban Bogár Bulcsu testnevelőtanár szervezte meg a kézilabda játékot Tarjánban, az egyesület neve Tarján S.E, színe zöld-fehér. A fő célkitűzés akkor is és ma is a község sportéletének irányítása és a kézilabda sportág megszerettetése. 1960-ban hivatalosan is megalakul az egyesület.
elnökség
1982-ig Bogár Bulcsu és id. Weiler János voltak a sportélet irányítói. 1983-ban Horváth Imre testnevelőtanár vette át az elnökséget. 1995-től id. Palatin Imre lett az egyesület elnöke, 2005-től pedig Straubinger András irányításával működik. Az egyesület hivatalos neve: Községi Sportegyesület Tarján
edzők
1958-tól Bogár Bulcsu, 1972-től id. Weiler János edzette a csapatot. 1976-ban Treszl Ferenc tevékenykedett az edzői poszton, 1977-től pedig két éven át Horváth Imre volt az edző. 1976-tól Szegedi János lett a csapat edzője, majd 1985-től Horváth Árpád, mint játékos-edző, későbbiekben mint edző a mai napig tevékenykedik. Jelenleg több csapat is tartozik az egyesülethez, melyeknek edzői: Horváth Árpád, Nagy Péter, Gazda-Pusztai Zsolt és Csik Ákos, akik feladatukat társadalmi munkában látják el.
események
1965-től a sportegyesület neve Petőfi S.E. névre változott, mivel a Petőfi MgTsz. patronálta ekkor a kézilabdázást Tarjánban, 1985-től azonban újra Tarján S.E. lett a csapat neve.
1996-ban 7 tag részvételével megalakult a Tarján Handball Alapítvány. Az alapítványon keresztül sikerült minden évben nyertes pályázatokkal megfelelő anyagi hátteret biztosítani a sportág számára. Az alapítvány 2000-től szünetelteti tevékenységét. Az egyesület 1989-től Községi Sportegyesület Tarján néven került a társadalmi szervezetek nyilvántartásába. A sportegyesület jogtanácsosa Dr. Martin Mihály vezetőségi tag.
működés
A sportegyesületben mindenki ellenszolgáltatás nélkül, önkéntesen végzi feladatait. A jogi ügyeket dr. Martin Mihály, az adózási és adminisztrációs feladatokat Huj Ferencné végzi. A legnagyobb anyagi támogatást a Tarjáni Önkormányzat nyújtja az edzőterem biztosításával, illetve pénzbeli és szállítási támogatással. 2001-ig a csapatok szabadtéren játszottak. A felnőtt férficsapat a megyei bajnokságban nyolc alkalommal lett aranyérmes, és három éven keresztül szerepelt az NB II osztályban. Sokszor elmaradt azonban az NB II-ben való szereplés a megfelelő fedett létesítmény biztosításának hiánya miatt. Jelenleg már korszerű sportcsarnokban zajlanak a meccsek. Itt, a tarjáni Sportcsarnokban kerül minden évben megrendezésre az egyesület által szervezett Tarján Kupa.
külföldi kapcsolatok
Az alábbi városok kézilabdacsapataival tart kapcsolatot az egyesület: Dunaszerdahely, Nové-Zámky, Pozsony, Staufenberg, Gerlingen, Ditzingen, Zufenhausen, West-Wien, Gansendorf, St. Pölten, Stockerau. Ezen kívül iraki kuvaiti, egyesült arab emirátusok-beli, algír és egyiptomi kézilabdacsapatokkal is megmérkőztek már játékosaink.
|
|
|